top of page

טיפים

יום החתונה

מה עושים ביום החתונה כדי לשמר כוחות

בנוסף, השתדלו לא לעסוק בפרטים הטכניים, תהנו מכל רגע עם החברים והמשפחה. את סידורי השולחנות, טיפים למלצרים, מקומות חנייה וכל המטלות הקטנות השאירו לחבר טוב או לבן משפחה. התרכזו אך ורק בהנאתכם ונצלו כל דקה, כי המסיבה הזאת היא חד פעמית :).

פתרון. אוכל ומנוחה

השתדלו להתעורר לפחות בשעה בה אתם מתעוררים בשבתות או בחופשות ובטח שלא מוקדם מהרגיל. זכורה לי כלה שלא הפסיקה לפהק בקבלת פנים, כי היא התעוררה ב 5:00 והתחילה להתכונן.

איכלו ארוחת בוקר משותפת ענקית ושווה לפני שאתם מתחילים את הסידורים, לשבת ברוגע במסעדה אהובה ולהנות מכל רגע.  קחו בחשבון שבארוע לא בטוח שתאכלו, קורה… הסבתא רוצה תמונה משפחתית שלארגן אותה לוקח רבע שעה, החבר מהמילואים רוצה שתרים איתו כוסית ולפעמים סתם מהתרגשות ועודף אדרנלין לא מסוגלים/שוכחים לאכול. 

רבים מהזוגות אינם אוכלים בחתונתם, אז חוץ מארוחת הבוקר דאגו לאכול ארוחת צהריים כלשהי, לא משהו כבד מדי, משהו כייפי קליל ורגיל, כך גופכם יתמלא באנרגיות שישמרו עליכם ערניים ופעילים בשעות הקטנות של הלילה.

הזהרו עם האלכוהול! אתם מודעים לגופכם ויודעים מה הוא מסוגל לספוג בד"כ אז ביום החתונה בגלל עודף האדרנלין המצב שונה וההשפעה תהיה חזקה יותר. הקפידו לשים לב לכמות שאתם שותים, השתדלו לא לערבב סוגי משקאות. התחילו לשתות מאוחר, לא מעט חתונות ראיתי שהחתן\כלה כבר אחרי החופה נמצאו בשרותים מקיאים.

ראיתי את זה כ"כ הרבה פעמים, הזוג מתרגש, נלהב מיום חתונתו אך משעה 23:00 מאבדים את האנרגיות וקצת אחרי חצות כבר מבקשים לסגור למרות שהרחבה מפוצצת לגמרי ויש פוטנציאל להרקיד את הקהל לפחות עוד שעתיים.

הסיבה שזה קורה היא שעל הזוג עבר יום מתיש מאד וכל השיאים הרגשיים שמגיעים אליהם בזמן החופה רק מגבירים את התשישות ואת צורך הגוף במנוחה.

סידור שולחנות

כיצד מנהלים את נושא סידור שולחנות ונמנעים מבזבוז כספי מיותר

הכי חשוב - יש למלא שולחנות באורחים שבמאה אחוז מגיעים, גם אם מערבבים בין חברים למשפחה. העיקר שבוודאות אתם יודעים שהשולחן הנ"ל מלא. אח"כ סידור שולחנות של הלא בטוחים

שולחנות עפ"י הכרות האורחים משפחה/חברים/עבודה וכו', כאשר רצוי למקם צעירים ביחד וכמה שיותר קרוב לרחבת הריקודים. את שולחנות המבוגרים כמה שיותר רחוק מהרחבה
(…כך גם נמנעים מתלונות המבוגרים על הרעש)..

קחו בחשבון שעוד ביום החתונה תקבלו טלפונים של אורחים שיודיעו שלא מגיעים או שבסוף דווקא כן באים ועוד עם הילדים… מה שיצריך שינוי בסידור המקומות. אל תתעסקו עם זה ביום החתונה, בשביל זה יש חברים.

ללא ספק המטלה המעצבנת ביותר.

המפתח הוא כמובן הכמות המדוייקת של האורחים שמגיעים. ניתן לקבל תמונה די ברורה של כמות האורחים המגיעים לחתונה ע"י אישורי הגעה.
מאד מקובל אין צורך להתבייש, נותנים את המשימה לחבר או בן משפחה להתקשר ולוודא, ישנם גם חברות רבות שנותנות את השירות הזה.

ניתן להגיע כך לדיוק בכמות האורחים עם סטייה של לא יותר מ-5%. בד"כ נקודת התורפה באישורי הגעה הם אורחי ההורים. הסבירו להורים שכל
אורח שאומר שמגיע ובסוף לא מגיע שווה ערך למאות שקלים שהתבזבזו וחבל. לכן אם הם מזמינים את כל חבריהם לעבודה + הוועד וההנהלה שיוודעו איתם טוב טוב מי מגיע. לא להסתפק בתשובה מעורפלת

בתשובה מעורפלת! 

לאחר שקיבלתם את הרשימה המדויקת ניתן להתחיל בסידור השולחנות. את השולחנות יש לסדר בראש ובראשונה לפי שיטת הגבייה של האולם/גן אירועים. אם המקום גובה תשלום עפ"י כמות האנשים המדוייקת הנכנסת אז אין שום בעיה, כל אחד יכול לשבת היכן שהוא רוצה.אך אם הגבייה נעשית עפ"י מספר השולחנות הנפתחים (בד"כ), כאשר ברגע שנפתח שולחן, אוטומטית נלקח תשלום עבור כל מקומות הישיבה. גם אם התיישב בו רק זוג אחד אז השיטה שונה והנה כמה כללי אצבע:

בחירת רב.ה / מנחה לטקס

כיצד בוחרים רב.ה או מנחה וכמה משלמים

כמה לשלם

 

נכון שזאת מצווה בשביל הרב לחתן וגם בחינם הוא אמור לעשות זאת, אבל… בהחלט מגיע לו כסף. במידה והרב מבוקש,  הוא נמצא כמעט כל ערב מחוץ לביתו לכמה שעות, 
, עוזב את משפחתו ונוסע ברחבי הארץ, לא לשכוח שזאת לא עבודתו. פרט לזה הוא גם עובד בבקרים, לכן בהחלט מגיע לו תשלום שיגלם בתוכו גם הוצאות דלק וזמן של פגישה מקדימה… התשלום המקובל כיום הוא 

.בין 500 ל- 1500 ש"ח.

 

מנחה אזרחי - 1500-2500 ש״ח , זה במידה והמנחה לא מפורסם, או אז עשוי המחיר לחצות גם את ה 10000 ש״ח.

 

ולא לשכוח את הטבעת בחדר חתן-כלה! סיפור אמיתי, אחד שיודע :) 

אם לא רוצים להתפשר, רב, מנחה, תקליטן וצלם יש לסגור מספיק זמן מראש ולא לחכות לדקה האחרונה. 
ישנם רבנים ומנחים רבים בסגנונות שונים, מזמרים, רגילים, מצחיקנים, קונסרבטיבים, רפורמים, זריזים, מאריכים ועוד…
דבר ראשון החליטו מה הכיוון שלכם, אח"כ בררו בגוגל מי הרב או המנחה בסגנונכם שגר יחסית קרוב למקום החתונה – לא תביאו רב מירושלים לחתונה בנהריה. 

פגישה

בפגישה תקבלו את כל ההסברים על טקס החופה וההכנות על פי משנתו של הרב. תוכלו להבין האם קיימת כימיה ביניכם ורצוי מאד שתהיה. לזוג חילוני למהדרין לא מומלץ לקחת רב ממאה שערים

הדוגל בהפרדת נשים/גברים באוטובוסים.

ולזוג מסורתי אין מה לחפש עם מנחה טקסים אזרחי 

Address
bottom of page